Aktivity v okolí Prievidze

Bojnický zámok

Bojnický zámok je jedným z 25 najkrajších európskych hradov a zámkov. Zámok leží na západnom okraji mesta Bojnice a je viditeľný z väčšej časti horného Ponitria. Vypína sa na travertínovej kope, ktorú vytvoril prameň termálnej vody. Písomne sa prvýkrát spomína v Zoborskej listine z roku 1113. Pôvodné drevené hradisko bolo počas 13. storočia prebudované na kamenný hrad. K jeho najznámejším majiteľom patrili Matúš Čák Trenčiansky, kráľ Matej Korvín aj bohatý šľachtický rod Turzovcov. V roku 1643 sa vlastníkom hradu a panstva v Bojniciach stal rod Pálfiovcov. Pôvodný hrad bol počas histórie viackrát prestavaný.

Zoologická záhrada Bojnice

Je umiestnená v krásnom prostredí okolia Bojnického zámku. Medzi najzaujímavejšie expozície patrí pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium a terárium. Návštevníci majú k dispozícii terasu na fotografovanie, bufety, letnú reštauráciu, predajne so suvenírmi, rôzne atrakcie pre deti, preliezky a pôsobí tu aj moderná ZOO-škola s bohatou knižnicou. Zaujímavosťou zoo je taktiež obľúbená expozícia motýľov, ktorá je otvorená počas letných mesiacov.

Múzeum praveku Bojnice

Územie neandertálcov (dnešné Múzeum praveku) v Bojniciach objavil Karol Anton Medvecký, katolícky kňaz a prepošt bojnickej farnosti. Na jeho počesť bola travertínová jaskyňa pomenovaná Prepoštská. Neandertálci boli na svoju dobu už vyspelá spoločnosť. Poznali oheň, vyrábali rôzne kamenné nástroje a boli aj úspešní lovci. Táto lokalita patrí medzi najvýznamejšie sídla neandertálskeho pračloveka.

Hornonitriansky banský skanzen Baňa Cígeľ

Návštevníci môžu na vlastné oči vidieť a osobne si vyskúšať cestu, ktorou baníci každodenne fárali do útrob zeme za prácou plnou nebezpečenstiev a nástrah. Práca bez jediného lúča denného svetla každého presvedčí o dôležitosti ľudskej spolupatričnosti, význame priateľstva a ľudskej družnosti. Návštevník spozná nepoznané hranice jednotlivcov i skupín, ktorí po niekoľko generácií dobývaním prírodných surovín prispeli významnou mierou k budovaniu nášho kraja. Expozícia približuje dejiny hnedouhoľného baníctva na Slovensku v konkrétnych podmienkach hornej Nitry.

Technické MOTO Múzeum a múzeum hračiek

Komu bije v hrudi srdce milujúce techniku z čias starých otcov, v našom súkromnom múzeum objaví nádherne exponáty a technické skvosty či dokonca aj hračky. Momentálne sa naša súkromná zbierka nachádza v 5 budovách a neustále sa rozrastá. Nechajte sa očariť nádhernou Tatrou 603 či Tatrou 12 v pôvodnom stave či krásnymi JAWA, ČZ strojmi rokov 30-tych minulého storočia a mnoho, mnoho ďalšieho. Príďte obdivovať technickú zručnosť i zmysel pre eleganciu našich predkov.

Rybníky + Golfové ihrisko Sebedražie

Objavte čistú energiu prírody ukrytú vo vode, kameni a dreve u nás vo Vodnom svete v Sebedraží pri Prievidzi len 5km od RS Púšť. Náš rekreačno-oddychový areál ponúka celej vašej rodine, priateľom a známym možnosť stráviť príjemné chvíle v jedinečnom prírodnom prostredí, ochutnať čerstvé pečené pstruhy, zachytať si ryby aj bez rybárskeho povolenia, posedieť si pri ohni v megalitickom ohnisku, navštíviť jedinečnú račiu farmu so školou v prírode, zahrať si minigolf i skutočný golf na zelenej tráve, navštíviť pirátsku loď s občerstvením, vidieť originálne kamenné a drevené diela popredných slovenských umelcov v galérii pod holým nebom a veľa ďalších zaujímavých…

Okrasné rybníky Remata

V našom areáli sa nachádzajú viaceré rybniky v ktorých si chováme rybu, ktorú vám radi pripravíme. V rybníku 30x 30m si môžete sami uloviť rybu. Úlovok vám vyčistíme a vy si ho zoberiete so sebou, alebo vám ho necháme pripraviť kuchárom v našej reštaurácii.

Golfové ihrisko Agama Koš

Len 4 km od RS Púšť sa nachádza golfové ihrisko Agama. Novinkou v areáli je chov nádherných koní plemena Írsky cob. Priamo v areáli sa nachádza jazdiareň, ktorá slúži na výuku jazdy na koni. Areál je určený pre všetkých, nielen pre golfistov. Nováčikom v golfe stačí len športová obuv, o ostatné sa postarajú priamo na mieste. Možnosť vidieť golf priamo z koňa alebo z golfového autíčka.

Slovenské banské múzeum Handlová

Múzeum prezentuje históriu ťažby hnedého uhlia na Slovensku – v Handlovej, so zameraním na priemyselnú ťažbu v 20. storočí. Výstavba múzea, prvej pobočky Slovenského banského múzea mimo Banskej Štiavnice, prebiehala v rokoch 2009 – 2014. Pre verejnosť bola sprístupnená v roku 2015. V expozícii sú sprístupnené tri podlažia. Suterén imituje podzemné priestory s ťažbou uhlia od ručného spôsobu po mechanizované dobývanie zo začiatku 20. storočia. Významu samotnej Handlovej v histórii ťažby uhlia je venovaná časť, ktorá mapuje obdobie od začiatku priemyselnej ťažby v rokoch 1909 – 1945. Prízemie prezentuje dobývaciu techniku 2.pol. 20. stor. Vŕtaciu techniku zastupujú pneumatické a elektrické…